Beliggende i et gatet community mister man selvfølgelig lidt touchet med den virkelige verden, men det kan nu også være meget rart en gang imellem at komme lidt på afstand af det trafikkaos og den almindelige luft- og støjforurening, der er comme il faut stort set overalt i Peru.
Fantastisk brugbart personale på hotellet, og prisen for to personer incl. morgenmad tror jeg ikke jeg før har fundet tilsvarende på nogle af mine mange rejser rundt omkring.
Jeg kan varmt anbefale dette sted, og skulle der være noget, der var endnu bedre, ville det være, at den haveudsigt, der nævnes som et attraktiv, blev der æstetisk kredset mere om, at værelsets samlede pris nævnes i første søgning og at det ikke var nødvendigt selv at bede om de markedsførte inkluderede toiletartkler.
Samlet thumbs up.